Tradycyjne chowanie ciała zmarłego w ziemi, a co za tym idzie, wybór odpowiedniej i zwykle bardzo drogiej trumny, są coraz częściej wypierane przez kremację i umieszczanie prochów zmarłego w specjalnie przeznaczonej do tego celu urnie. Urny pogrzebowe kompozytowe na przestrzeni ostatnich lat cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje walory estetyczne oraz niezwykłą trwałość materiałową. Również w ofercie naszego zakładu pogrzebowego możecie Państwo wybrać jeden z wielu dostępnych modeli urn pogrzebowych, wykonanych z nowoczesnych kompozytów.

Czym są urny pogrzebowe kompozytowe?

Oferowane przez nasz zakład usług pogrzebowych urny w Warszawie na Bródnie to nowoczesne elementy sztuki funeralnej, coraz częściej zastępujące klasyczne, metalowe, kamienne, drewniane lub kryształowe modele. Urny na prochy kompozytowe są wytwarzane w stu procentach z surowców syntetycznych, czyli sztucznych, nierzadko pozyskiwanych z recyklingu, a więc przyjaznych środowisku.

Kompozyty dzięki swojej budowie są niezwykle wytrzymałym i lekkim materiałem, który można dowolnie formować. Wykonane w ten sposób nowoczesne urny pogrzebowe odznaczają się doskonałym, szczegółowym opracowaniem powierzchni przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych właściwości mechanicznych – to egzemplarze odporne na uszkodzenia, zarysowania czy niesprzyjające warunki atmosferyczne, w tym niskie i wysokie temperatury, panujące na zewnątrz. W ten sposób doskonale sprawdzają się w każdych okolicznościach, odpowiednio zabezpieczając prochy zmarłego.

Różnorodne wzornictwo urn pogrzebowych w Warszawie na Bródnie

Zastosowanie materiałów kompozytowych do produkcji urn pogrzebowych pozwala na uzyskiwanie bardzo różnorodnych kształtów i rozmiarów. Wśród propozycji można znaleźć zarówno egzemplarze o minimalistycznym potraktowaniu powierzchni, ascetyczne i zgeometryzowane, jak i bardzo zdobne, nawiązujące swoim kształtem do bardzo kunsztownie zdobionych szkatułek, sarkofagów, waz, ale mogą też przybierać bardzo nietypowe kształty, np. serca.

Kompozytowe urny na prochy mogą być przygotowane w dowolnym kolorze, kształcie i wielkości, co pozwala idealnie dopasować gotowy produkt do oczekiwań Klientów. Mimo niewielkiej wagi mogą imitować popularne materiały, jak kamień czy metal, jednocześnie zachowując szeroką listę zalet właściwych tworzywom sztucznym. Sposób zdobienia i opracowania wieka urny zawsze leży w gestii zamawiającego.

Cena urn pogrzebowych kompozytowych Warszawa

Kompozytowe urny na prochy w Warszawie na Bródnie wybierane są również ze względów czysto ekonomicznych. Pozyskiwane z recyklingu surowce są znacznie tańsze w zakupie oraz łatwiejsze w obróbce, co przekłada się na cenę gotowego produktu. Jeśli chodzi o oferowane przez nas wysokiej jakości urny kompozytowe, cena zawsze zależna jest od konkretnego egzemplarza, jego wielkości, pojemności, sposobu opracowania, kolorystyki czy motywów zdobniczych. W każdym przypadku jednak koszt zakupu takiej solidnej urny pogrzebowej zawsze będzie niższy niż klasycznych odpowiedników, wykonanych z metalu czy z kamienia.

Urny pogrzebowe kompozytowe to doskonała opcja dla osób poszukujących niedrogich, a jednocześnie bardzo efektownych rozwiązań, przygotowanych z myślą o bardzo określonych wymaganiach. Bogactwo modeli pozwala dopasować odpowiednią propozycję do zakładanego na ten cel budżetu, jednocześnie gwarantując, że wybrana opcja będzie nienaganna pod względem wyglądu i elegancji, będzie również lekka i łatwa w transporcie. Modele możliwe do wyboru w naszym zakładzie są wykonane z wysokiej jakości materiałów i opracowane z ogromną starannością.