Kremacje są coraz powszechniej wybieranym sposobem pochówku zmarłej osoby ze względów osobistych, higienicznych czy ekonomicznych. Nawet najlepszej klasy, ekskluzywne urny pogrzebowe, są w zakupie korzystniejsze cenowo od trumien.

Wśród wszystkich oferowanych w naszym zakładzie pogrzebowym urn w Warszawie na Bródnie, największym zainteresowaniem cieszą się te wykonane w całości z naturalnych surowców, jak urna kamienna. W ofercie posiadamy szeroki wybór różnorodnych modeli, dopasowanych do Państwa potrzeb i oczekiwań zarówno pod względem estetycznym, jak i również finansowym.

Trwałe i estetyczne urny kamienne Warszawa

Klasyczne urny kamienne cechuje niezwykła trwałość materiałowa – naturalny kamień, występujący samodzielnie w przyrodzie, jest przystosowany do ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne. Niezależnie od wybranego rodzaju kamienia, będzie on odporny nawet na duże zawilgocenia, wiatr, mróz, wysokie temperatury czy promieniowanie ultrafioletowe. Urny na prochy kamienne można dowolnie ukształtować, najczęściej jednak ich forma jest dość jednolita, a ich największą ozdobą jest niepowtarzalny koloryt samego kamienia. Wszystkie modele cechuje spora waga – urny kamienne są monolityczne, solidne i ciężkie, co również stanowi właściwą im wartość.

W naszej ofercie dostępne są modele tworzone z różnych gatunków kamienia, przede wszystkim jednak z niezwykle trwałego granitu, nieodzownie kojarzącego się ze sztuką sepulkralną, ale również z luksusowego, królewskiego marmuru, subtelnego piaskowca czy nieco egzotycznego dla nas tufu wulkanicznego. Każda nasza klasyczna urna kamienna, w tym urna kamienna prostokątna czy okrągła, wykonana jest z dbałością o najdrobniejsze detale, opracowana estetycznie oraz zgodnie z obecnymi modami panującymi w sztuce nagrobnej.

Cena urn kamiennych Warszawa

Ze względu na trud, jaki trzeba włożyć w artystyczne opracowanie powierzchni kamienia, ten rodzaj urn w Warszawie na Bródnie jest jednym z kosztowniejszych, jednocześnie ze względu na swoje walory estetyczne oraz funkcjonalne zdecydowanie jest wart swojej ceny.

Urny pogrzebowe kamienne w zakładzie pogrzebowym Olimpus wyceniane są indywidualnie, na podstawie ich cech. Każdy egzemplarz przygotowywany jest z innego gatunku kamienia, posiada różną wielkość, pojemność, kształt, opracowanie detali i zdobienia. Ostatecznie cena zależy od kosztowności surowca i jego ostatecznego kształtu oraz wyglądu. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą, ponieważ kolekcja obejmuje wiele modeli o bardzo szerokiej rozpiętości cenowej, aby móc sprostać Państwa oczekiwaniom, również tym związanym z budżetem przeznaczonym na ten cel.

Dlaczego warto wybrać urny pogrzebowe kamienne?

Obecnie nowoczesne urny pogrzebowe z wielu względów wybierane są chętniej i częściej od klasycznych trumien. Składa się na to wiele kwestii, przede wszystkim jednak konieczność wykupienia na trumnę odpowiednio dużej parceli cmentarnej, co w przypadku większych, miejskich cmentarzy coraz częściej jest niewykonalne. Urny kamienne nie wymagają też tak dużej oprawy i zaangażowania pracowników zakładów pogrzebowych lub członków rodziny przy chowaniu prochów zmarłego do grobu.

Nowoczesne urny pogrzebowe kamienne są znacznie skromniejsze, ale jednocześnie wciąż eleganckie i stosowne do tak ważnych uroczystości. Ich wygląd pozwala na dopasowanie ich do rodzaju ostatniego pożegnania i charakteru ceremonii – poprzez dodanie właściwych zdobień można je wykorzystać zarówno w pogrzebach religijnych, jak i świeckich. Kamienne urny w Warszawie na Bródnie wybierane są również ze względu na właściwości samego kamienia – jego estetykę, niepowtarzalność oraz trwałość.