Organizacja pogrzebu to nie tylko trudny moment pod względem emocjonalnym, ale też duży wydatek. Stąd niektórzy chcąc godnie pożegnać bliską osobę, zaciągają kredyt. Inni korzystają z zasiłku pogrzebowego. Jednak ten przysługuje jedynie osobom, które ubezpieczyły zmarłą osobę w ZUS lub KRUS. Jeżeli potrzebujesz pomocy w załatwieniu tych formalności, zapraszamy do nas.

Kredyt pogrzebowy nie różni się niczym od standardowego kredytu bankowego. Kwota zadłużenia zależy od zdolności kredytowej osoby zainteresowanej ofertą. Kredyt jest oprocentowany i trzeba go zwrócić w ustalonym terminie wraz z odsetkami. Plusem jednak jest to, że by się o niego ubiegać, nie trzeba iść do banku. W tym trudnym czasie śpieszymy z pomocą. Wszelkie formalności załatwisz u nas w biurze.

Zasiłek pogrzebowy z ZUS

Osoba, która straciła kogoś bliskiego, może ubiegać się także o zasiłek pogrzebowy. Jest to jednorazowe świadczenie pieniężne i należy się osobie, która opłaciła koszty pogrzebu zmarłego. W Polsce zasiłek ten wynosi 4 tys. zł. Zasiłek pogrzebowy może otrzymać każda osoba, która opłaciła koszty pogrzebu – nie musi to być członek rodziny zmarłego, choć w praktyce najczęściej tak właśnie się dzieje.

Chcąc uzyskać zasiłek, trzeba złożyć wniosek w ZUS. Wraz z tym dokumentem należy dostarczyć akt zgonu, potwierdzenie zapłaty za pogrzeb, a także zaświadczenie o prawie do zasiłku pogrzebowego. Jeżeli interesuje Cię ta opcja finansowania pogrzebu, pomożemy Ci z formalnościami.

Dlaczego kredyt na pogrzeb i zasiłek pogrzebowy ZUS to dobry wybór?

Dla wielu osób zasiłek pogrzebowy jest jedynym możliwym wsparciem pod kątem finansowym w czasie organizacji ostatniego pożegnania bliskiej osoby. I niewątpliwie mając możliwość pozyskania pieniędzy z tego tytułu, warto się o nie ubiegać. Zainteresowani jakimkolwiek wsparciem finansowym mogą także postarać się o kredyt. Jednak dług ten prędzej czy później trzeba spłacić. Dlatego jest to bez wątpienia bardzo pomocna opcja, ale jedynie tymczasowo.

Chcąc pozyskać kredyt czy zasiłek pogrzebowy ZUS, trzeba zmierzyć się z szeregiem formalności. Nasza firma pomaga osobom w potrzebie. Wyjaśniamy najbardziej zawiłe i trudne do zrozumienia punkty danego wniosku. A przede wszystkim dbamy o to, aby dokumenty do zasiłku pogrzebowego zostały wypełnione poprawnie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest w takich okolicznościach myśleć logicznie i ze zrozumieniem. Dlatego wspieramy naszych klientów kompleksowo, dbając przy tym o wysoki poziom obsługi.

Bez względu na wysokość zasiłku pogrzebowego, warto się o niego ubiegać, gdyż nawet sfinansowanie tylko części spraw związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej, może stanowić ogromne wsparcie dla domowego budżetu.

ZUS zasiłki pogrzebowe – wszystko w czasie jednej wizyty

Żałoba to bardzo szczególny i trudny czas dla bliskich zmarłego. Dlatego chcąc pomóc naszym klientom, dbamy o kompleksowe wsparcie w zakresie formalności. Teraz załatwić je można podczas jednej wizyty w biurze. Bez problemu przygotujemy niezbędne dokumenty do zasiłku pogrzebowego, a nawet osobiście dostarczymy je do ZUS-u. Wystarczy tylko pełnomocnictwo udzielone przez klienta. W czasie organizacji pogrzebu jest jeszcze wiele innych spraw, którymi nie jesteśmy w stanie się zająć. Jeżeli zatem możemy pomóc we wspomnianym zakresie, w tych niełatwych formalnościach, warto z tej okazji skorzystać i odciążyć swoje myśli.