chlodnia

Kompleksowe usługi pogrzebowe zakładu Olimpus obejmują również całodobową chłodnię w Warszawie, przeznaczoną do przechowania zwłok zmarłego do czasu jego pochówku.

Po śmierci i wydaniu karty zgonu ciało zmarłego, po uzgodnieniu usługi z naszymi przedstawicielami, przewożone jest do komory chłodniczej. Temperatura wewnątrz pomieszczenia utrzymuje się na poziomie od 4 do 8ºC, co pozwala na utrzymanie ciała bez zmian i śladów rozkładu oraz zapobiega namnażaniu się bakterii gnilnych. Oferowana chłodnia pogrzebowa posiada wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty, spełniając tym samym europejskie wymogi w tym zakresie.

Transport ciała do chłodni pogrzebowej w Warszawie

Nasza chłodnia do przechowywania zwłok jest czynna przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, dlatego nasi Klienci mogą zwrócić się do nas o dowolnej porze. Ciało jest transportowane specjalnym samochodem do chłodni na zwłoki z miejsca zgonu – domu, szpitala lub domu opiekuńczego. Dokładamy wszelkich starań, aby czas spędzony w trasie był możliwie jak najkrótszy. Ciało zmarłego przechowywane jest w niskiej temperaturze aż do czasu odbycia się ceremonii pogrzebowej bez szkody dla jego stanu fizycznego. Utrzymana w chłodni odpowiednio niska temperatura pozwala rodzinie załatwić wszelkie formalności oraz właściwie przygotować się do ostatniego pożegnania. Stan ciała w tym czasie nie ulega zmianie.

Przepisy prawne wskazują na konieczność pochowania osoby zmarłej w czasie nieprzekraczającym 3 dób od chwili zgonu, czyli nie dłużej, niż po 72 godzinach. Chłodnia dla zmarłego pozwala też na odpowiednie przygotowanie bliskiej osoby do ostatniego pożegnania, tj. umycie, uczesanie, umalowanie i ubranie przed złożeniem do trumny w przypadku tradycyjnych pochówków. Proces przechowywania ciała w chłodni pogrzebowej jest zgodny z przepisami sanitarnymi, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Przechowywanie zwłok w chłodni – cennik

Zakład pogrzebowy Olimpus oferuje kompleksową organizację pogrzebów, obejmującą m.in. odebranie ciała z miejsca śmierci i bezpieczne, higieniczne i zgodne z przepisami sanitarnymi przetransportowanie go do chłodni w Warszawie. Transport nie jest osobną usługą płatną oddzielnie, a częścią całego procesu, pozwalającego na godne i pełne szacunku pożegnanie osoby zmarłej. Usługa przechowywania zwłok w chłodni w cenniku uwzględniona jest razem z pozostałymi, wybranymi opcjami, takimi jak: przygotowanie ciała do ostatniego pożegnania, ubranie i umalowanie zmarłego, transport z chłodni w Warszawie do kościoła oraz dalej na wskazany cmentarz. Rodzina zmarłego nie ponosi osobnych kosztów za transport, a jedynie całościowy koszt, zgodny z indywidualnie zamawianymi usługami.

Kiedy warto skorzystać z chłodni pogrzebowej

Ciało zmarłego powinno do czasu pochówku znajdować się w miejscu do tego przeznaczonym, w którym będą panować odpowiednie warunki termiczne, co jest związane przede wszystkim z kwestią higieny i stosowaniem się do przepisów sanitarnych. Skorzystanie z całodobowej chłodni pogrzebowej pozwala na profesjonalny transport z miejsca zgonu w sposób godny i z zachowaniem pełnego szacunku względem zmarłego. Na życzenie bliskich zakład pogrzebowy może dzięki temu zorganizować czuwanie przy ciele zmarłego dla najbliższej rodziny. Skorzystanie z czynnej przez całą dobę chłodni w Warszawie pozwala lepiej i bardziej kompleksowo zaopiekować się ciałem zmarłego i przygotować je do ostatniego pożegnania. Do tej chwili pozostaje on pod opieką przedstawicieli zakładu pogrzebowego.